piątek, 4 marca 2016

Butelkowa ramka


Hej! Kilka dni temu ruszył blog Decoratorium. Ruszył powiedziałabym z hukiem ;) Na facebooku oraz na blogu czeka na Was naprawdę ogrooomne Candy - kto się jeszcze nie zapisał, koniecznie niech szybko nadgoni! Bawimy się tylko do 9 marca!

A dzisiaj moja pierwsza inspiracja -  przygotowałam podwójnie zalterowaną pracę - ramkę z buteleczką. Ramkę kupiłam za grosze w jednym ze sklepów pod tytułem "mydło i powidło", zaś buteleczka została mi kiedyś po perfumach i czekała na swoją kolej.

Zarówno ramkę, jak i butelkę, pokryłam na początku warstwą gesso używając zestawu gąbeczek z Americany. Jest to bardzo wygodny i szybki sposób, a gąbka pozwala dojść we wszelkie zakamarki. Zastępnie rozpoczęłam prawdziwą zabawę z fluidami i antiquing creamami od DecoArtu, "męcząc" całość tak długo, aż efekt mnie zadowalał.
Buteleczkę dodatkowo potraktowałam najpierw złotą akrylową farbą metaliczną, by następnie pokryć ją pastą pekającą - dzięki czemu uzyskałam super efekt dość grubych spękań, zależało mi jednak na tym, by nie były one bardzo widoczne.

Na sam koniec po ozdobieniu całości kwiatami, metalami i napiskami całość musnęłam woskami Metallic Lustre w dwóch kolorach - Iced Espresso oraz Champagne Ice.

Użyte produkty:

       

      

    

      2 komentarze: